Про місцеві пожежні команди та систему оповіщення

  • 272

Фото без опису

 

05 квітня відбулося чергове засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Вела засідання селищний голова Юлія Постернак.

 

На порядок денний засідання було винесено три питання:

1.Щодо створення місцевих пожежних команд на території Куликівської селищної територіальної громади.

2.Щодо впровадження місцевої автоматизованої системи централізованого оповіщення.

3.Щодо недопущення спалювання сухої рослинності з метою попередження пожеж в екосистемах в умовах пожежонебезпечного весняно-літнього періоду.

 

Заслухавши і обговоривши інформацію доповідачів з даних питань комісія  вирішила:

  • Сектору з питань надзвичайних ситуацій, мобілізаційної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохороними органами Куликівської селищної ради спільно з представниками 8 Державного пожежно-рятувальному посту 1 Державного пожежно-рятувального загону Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України у Чернігівській області провести аналіз території громади та надати пропозиції щодо найбільш раціонального місця дислокації місцевої пожежної команди. 
  • Відділу фінансів Куликівської селищної ради, сектору економічного розвитку Куликівської селищної ради організувати роботу щодо залучення альтернативних джерел фінансування (Державний фонд регіонального розвитку, субвенції, гранти, міжнародні програми тощо) на впровадження МПК на території громади. 
  • Сектору з питань надзвичайних ситуацій, мобілізаційної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохороними органами Куликівської селищної ради спільно з представниками 8 Державного пожежно-рятувальному посту 1 Державного пожежно-рятувального загону Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України у Чернігівській області організувати роботу з розробки технічного завдання проєкту на створення (модернізацію) місцевої автоматизованої системи централізованого оповіщення.
  • Сектору економічного розвитку Куликівської селищної ради спільно з сектором з питань надзвичайних ситуацій, мобілізаційної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами Куликівської селищної ради проводити роботу щодо залучення коштів грантової та міжнародної підтримки для впровадження місцевої автоматизованої системи централізованого оповіщення.
  • Рекомендувати керівникам сільськогосподарських підприємств укомплектувати  техніку, яка задіяна в польових роботах первинними засобами пожежогасіння та іскрогасниками, провести навчання працівників правилам користування вогнегасниками.
  • Старостам старостинських округів, директору комунального підприємства Куликівської селищної ради провести очищення території населених пунктів громади від захаращень сухою рослинністю.
  • Старостам старостинських округів, 8 Державному пожежно-рятувальному посту 1 Державного пожежно-рятувального загону Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України у Чернігівській області, дільничним офіцерам поліції проводити патрулювання найбільш небезпечних у пожежному відношенні ділянок, а також провести інформаційно-роз’яснювальну роботу серед населення щодо попередження пожеж в природних екосистемах та недопущенню спалювання залишків рослинності та сміття.
  • 8 Державному пожежно-рятувальному посту 1 Державного пожежно-рятувального загону Головного управління  Державної служби з надзвичайних ситуацій України у Чернігівській області спільно з представниками місцевого самоврядування провести обстеження джерел протипожежного водопостачання на предмет працездатності та утримання в належному стані.
  • Суб’єктам господарювання, що мають у власності джерела протипожежного водопостачання (пожежні гідранти, пожежні водойми, водонапірні вежі) забезпечити належний стан місць забору води пожежною технікою та утримання у справному стані гідроспоруд.