У День пам’яті - квіти до обелісків та відвідини ветеранів Другої світової

  • 331

Фото без опису

У 2023 році Верховна Рада України встановила 8 травня Днем пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, остаточно позбувшись радянського трактування Дня перемоги. У цей же день дату відзначає більшість європейських країн. Тож відтепер саме 8 травня,  разом з Європою  та демократичним світом, Україна вшановуватиме пам’ять кожного, хто боровся з нацизмом, та всіх жертв Другої світової війни.

8 травня біля обеліску Слави в Куликівці громадськість селища зібралася на вшанування подвигу українців, які на  боці антигітлерівської коаліції зробили значний внесок у перемогу над нацизмом.  

- Українці на боці антигітлерівської коаліції зробили значний внесок у перемогу над нацизмом та союзниками гітлерівської Німеччини. Ціна цього внеску – понад вісім мільйонів втрачених життів українців. Сьогодні ми як ніколи усвідомлюємо  ціну війни.

Друга світова стала можливою через змову антигуманних режимів – нацистського і радянського. Спадкоємицею останнього нині є російська федерація. Вона прагне привласнити перемогу над нацизмом, щоб маніпулювати й власними громадянами, і міжнародною спільнотою. Але жодна країна не може претендувати на виняткову роль у перемозі над нацизмом. Перемога – результат титанічних зусиль десятків держав і сотень народів.

У рф відзначення перемоги над нацизмом поступово перетворювалося на культ, а потім і взагалі на потворне явище «побєдобєсія».  Сьогодні російська влада фактично зруйнувала систему міжнародних відносин, встановлену після Другої світової війни. Збройною агресією проти України вона розв’язала першу в XXI столітті континентальну війну в Європі, підірвавши систему колективної світової безпеки. У цьому РФ нагадує гітлерівську Німеччину 1930-х років напередодні глобального конфлікту.

День пам’яті та примирення символізує не тріумф переможців над переможеними, а застереження – диктатори завжди прагнуть задовольнити імперські амбіції збройним шляхом, ультиматумами, агресією, анексією. Найважливішим підсумком війни має бути не культ перемоги, а вміння цінувати мир, категорично і безкомпромісно захищати його всіма розумними засобами.

Наша боротьба триває щоденно від 2014 року, і ми неодмінно переможемо, бо захищаємо рідну землю, боронимо своє право вільно обирати майбутнє. Міць наших збройних сил є запорукою існування держави та збереження прав людини, - зазначила у зверненні до присутніх ведуча заходу Оксана Трикашна.

Учасники зібрання вшанували пам’ять воїнів та мільйонів жертв Другої світової війни, а також нинішніх борців за свободу України хвилиною мовчання та поклали квіти до обеліску Слави і могил загиблих визволителів Куликівки. 

Йдуть у засвіти ветерани Другої світової. У громаді лишився один ветеран – Сиротенко Митрофан Артемович з Орлівки. Але шана і вдячність їм за подвиг не має виміру у часі. Тож і цього року не порушили багаторічної традиції, відвідавши ветерана. Подякували вкотре ветерану, вручили квіти та подарункові набори від селищної ради, депутата обласної ради Віктора ТРуша, ветеранської організації,  поспілкувалися про наболіле. Митрофан Артемович як завжди жвавий, привітний усміхнений, попри те, що цієї осені відзначатиме 97-річчя. Ветеран сумує, що вдруге за життя довелося побачити війну на рідній землі, але твердо вірить у перемогу України.

Хоча  Смолянка вже сім років у складі сусідньої Олишівської громади представники Куликівської громади щороку відвідують і Духна Степана Григоровича із Смолянки. Навідали ветерана і цьогоріч з подарунками і привітаннями. Степан Григорович у серпні зустрічатиме 100-літній ювілей, але має ясний розум і пам’ятає ціну перемоги.

У старостинських округах громади сьогодні також несли квіти до обелісків, пам’ятників та могил загиблих воїнів, шануючи пам'ять усіх, хто віддав життя в боротьбі з нацизмом.