До уваги отримувачів житлових субсидій

Більшості громадян, які отримували субсидію під час опалювального сезону, на наступний період Пенсійний фонд України перераховує субсидію автоматично, без особистого звернення.

Але звернутися до ПФУ до 1 липня 2024 року необхідно тим отримувачам субсидій, які відповідають одночасно усім  наступним умовам:

• станом на 24 лютого 2022 році проживали або проживають на тимчасово окупованій територій або території активних бойових дій;
  • отримували субсидію на початок повномасштабної війни (у січні 2022 року) та продовжують отримувати субсидію;
  • з початку повномасштабної агресії не звертались щодо актуалізації відомостей про себе чи членів сім’ї або домогосподарства, адресу перебування, наявних комунальних послуг тощо з метою перепризначення субсидії.

Детальніше за посиланням https://www.msp.gov.ua/news/23766.html

Також звертатися особисто для отримання субсидії потрібно, якщо:

• заявник орендує житлове приміщення, за яке сплачує житлово-комунальні послуги;
  • у складі домогосподарства є внутрішньо переміщені особи;
  • кількість фактично проживаючих зареєстрованих осіб у домогосподарстві менша, ніж кількість зареєстрованих;
  • домогосподарство претендує на призначення житлової субсидії на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива.

У разі звернення  до 1 липня субсидію буде призначено з початку неопалювального періоду, після цієї дати — субсидія нараховується з місяця звернення.

Нагадуємо також, отримувачі житлової субсидії чи пільги на оплату житлово-комунальних послуг повинні повідомити орган Пенсійного фонду України протягом 30 календарних днів, якщо відбулися зміни у майновому стані та / або складі домогосподарства.

Звернутися із заявою та декларацією про доходи та витрати для нарахування субсидії можна одним із способів:

• особисто – через сервісні центри Пенсійного фонду України, уповноважених посадових осіб виконавчого органу сільської, селищної, міської ради територіальних громад, ЦНАПи;
  • поштою – на адресу Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області;
  • онлайн – через особистий кабінет на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України , мобільний застосунок “Пенсійний фонд” або через портал “Дія”.

За інформацією Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області