У громаді завершилася пероральна імунізація диких тварин від сказу

З 30 вересня по 09 жовтня, за погодженням з військовими адміністраціями, на території громади була проведена масштабна кампанія з імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу.  Для проведення імунізації було створено  6 бригад, до яких увійшли фахівці ветеринарної служби,  посадові особи селищної ради, єгері, мисливці, керівники мисливських господарств, які працюють на території громади, а саме:  ТОВ МГ «Вересоч»,   СМРП Озерне, Куликівське відділення мисливсько-рибальського підприємства Чернігівської обласної організації  УТМР.

Було охоплено усю територію громади і частково суміжні території сусідніх громад. Усього - 720  кв км. Використано 17 928 доз вакцини.  Оброблено узбіччя доріг, лісосмуги, с/г угіддя, околиці населених пунктів.

Сказ – небезпечна інфекційна хвороба, переносниками якої є тварини. Летальність хвороби для людини після появи симптомів - 100 %.  Найдієвішим способом профілактики цієї небезпечної хвороби є пероральна імунізація диких  м’ясоїдних тварин проти сказу. Вакцина сприяє створенню імунітету,  не викликає захворювання на сказ у диких м’ясоїдних тварин, а також безпечна для інших тварин та людей.