Про початок розгляду електронної петиції
Відповідно до Закону України «Про звернення громадян», Порядку подання та розгляду електронної петиції, адресованої Куликівській селищній раді, затвердженого рішенням Куликівської селищної ради від 21.12.2018 № 462 Куликівська селищна рада оголошує про початок розгляду електронної петиції, яка створена на офіційному сайті Куликівська громада.
Автор: ПРИХОДЬКО СВІТЛАНА ВОЛОДИМИРІВНА
Час подання петиції: 2025-01-27 19:22:34
Початок збору голосів: 2025-01-28 14:48:09
Голоси зібрано: 2025-02-05 19:19:35
Голосів: 103/100, 103 %.в завершено
Тема: Про повернення селу Горбове його історичної назви «Горбів»
Сучасна назва села Горбове Чернігівського району Чернігівської області – результат двох перейменувань, що полягали в трансформації: Горбів – Горбово – Горбове.
Офіційна україномовна відмінювана назва «Горбів» за часів радянської влади була змінена на невідмінюване «Горбово» на кшталт російських топонімів на -о, тобто русифікована*.
Після відновлення незалежності України назву «Горбово» українізували способом буквального перекладу «Горбово» на «Горбове» замість того, щоб повернути попередню назву «Горбів».
Отже, топонім «Горбове» є непрямим наслідком русифікації і може бути змінений в порядку деколонізації проміжного топоніма.
Згідно зі статтею 5 Закону України «Про географічні назви» перейменування може бути здійснене у разі необхідності повернення окремому географічному об’єкту його історичної назви. На підставі цього закону просимо перейменувати село Горбове на село Горбів.
Повернути назву «Горбів» означає:
відновити історичну та мовну справедливість;
привести у відповідність офіційні та розмовні відмінкові форми топоніма;
безапеляційно посилатися на історичні видання, документи, публікації прес-служб, де подається назва «Горбів»;
позбутися сліду русифікації в топонімі;
нівелювати дисонанси в суспільному мовленні.
* Русифікація – складова російської імперської політики, спрямована на нав’язування використання російської мови, пропагування російської культури як вищих порівняно з іншими національними мовами та культурами, витіснення з ужитку української мови, звуження українського культурного та інформаційного простору (ст. 2 Закону України «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії»)