Тренінг щодо ефективних комунікації ВПО та приймаючого населення

  • 28

Фото без опису

05 лютого у коворкінг-центрі Куликівської публічної бібліотеки у рамках проєкту «Життєздатність+: економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», який реалізується у громаді Міжнародною організацією з міграції (МОМ), відбувся тренінг на тему: «Згуртованість та комунікація (ВПО)». 

Від  фахового тренера Данила Метельського учасники тренінгу отримали чимало корисних порад щодо  налагодження комунікації між приймаючим населенням та ВПО. Проговорили виклики, які стають перед громадою та як на них реагувати. Вибудовали стратегію як налагоджувати комінікацію з людьми, що приїздять до громади і поділись досвідом як у комунікували у 2022 році коли Куликівська громада стала приймаючою громадою для тисяч жителів міста Чернігів та навколишніх громад.

Під час другої частини заходу було опрацьовано інформацію щодо можливостей залучення додаткового фінансування для підсилення спроможності ВПО за допомогою згуртованості  громадянського суспільства.

Після тренінгу секретар Ради розвитку громади Тетяна Запорожець коротко представила членам РРГ та присутнім учасниками тренінгу напрацювання з основного документу  - соціально-економічного аналізу громади.

Спільно з Дмитром Метельським було проведено дослідження потреб ВПО Куликівської громади, як приймаючої сторони та викладено у документі. Під час обговорення було комплексно досліджено потреби ВПО та обговорено рішення щодо їх покращення в розрізі основних сфер життєзабезпечення, а саме:
- соціальна сфера: Проведення культурних подій для представлення традицій різних регіонів України сприятиме культурному обміну та кращій інтеграції ВПО в громаду. Забезпечення доступу до психологічної допомоги, зокрема через залучення психологів до роботи з ВПО, проведення інформаційних кампаній про важливість психологічного здоров'я.
- зайнятість: Сприяти працевлаштуванню ВПО, зокрема через програми перекваліфікації, сприяння відкриттю власного бізнесу, створення нових робочих місць, співпрацю з роботодавцями.
- забезпечення житлом: Вирішити питання житлового забезпечення ВПО, зокрема через реконструкцію комунального майна, будівництво модульних будинків, сприяння в оренді житла.
- комунікація: Забезпечити ефективну комунікацію з ВПО, зокрема через використання різних каналів інформації, проведення зустрічей та консультацій, створення інформаційних ресурсів.
- гуманітарна допомога: Покращити систему надання гуманітарної допомоги ВПО, зокрема через залучення більшої кількості донорів, розширення категорій отримувачів, забезпечення прозорого та ефективного розподілу допомоги.

У кінці зустрічі було обговорено об’єкти соціально-економічної інфраструктури, які напрацювали на попередніх засіданнях і узгоджено щодо винесення їх на 2 консультацію та вправу з пріоритизації.

Проєкт фінансується Німецьким банком розвитку KfW від імені Федерального міністерства економічної співпраці та розвитку Німеччини (BMZ) та впроваджується Представництвом МОМ в Україні.