Перший візит делегації Хмільницької громади

  • 48

Фото без опису

05 червня приймали у Куликівській громаді офіційну делегацію Хмільницької міської територіальної громади. Хмільницька громада є партнером Куликівської громади у рамках національного проєкту "Пліч-о-пліч. Згуртовані громади". Це перший ознайомчий візит до Куликівщини представників-громади партнера.

У складі делегації - заступник Хмільницького міського голови Сергій РЕДЧИК, начальник фінансового управління Хмільницької міської ради Тетяна ТИЩЕНКО та начальник управління житлово-комунального господарства та комунальної власності Хмільницької міської ради Інна ЛИТВИНЕНКО.

О 9.00 гості долучилися до вшанування пам’яті загиблих у російсько-українській війні у Всеукраїнській хвилині мовчання. Відвідали місце особливої шани і пам’яті для громади - меморіальну алею загиблих. Поставили поминальні лампадки.

На зустрічі у Куликівська селищна рада селищний голова Юлія Постернак представила гостям ілюстровані презентації про Куликівську громаду. Голова громади розповіла партнерам про історію створення та розвитку громади, нелегкий шлях до успіху у проєктній діяльності, про роботу галузей освіти, медицини, соціальної сфери, реформи у них, про найважчий період для громади - період активної фази бойових дій на Чернігівщині у лютому-березні 2022 року, про формування ветеранської політики.

 

Окремо приділили увагу житлово-комунальній сфері. Начальник Куликівського ВУЖКГ Олександр АНТОНЕНКО розповів про роботу підприємства, плани, проблеми, співпрацю з донорськими фондами. Колеги цікавилися детально роботою галузі, зокрема водопостачанням та водовідведенням, фінансуванням комунальних підприємств, облаштуванням та паспортизацією сміттєзвалищ, потребами підприємств у техніці тощо.
 

Після зустрічі у селищній раді відвідали Куликівську лікарню планового лікування. Генеральний директор лікарні Оксана ХОРОШОК розповіла про роботу закладу, про пріоритетні напрямки над якими нині працюють спільно із селищною радою. Йшлося про розвиток амбулаторної реабілітації. Оглянули приміщення, де будуть облаштовані простори реабілітації. Наразі заклад уже частково закупив обладнання для фізичної реабілітації. Напрям важливий та перспективний, зважаючи на виклики часу. Багато ветеранів потребуватимуть фізичної реабілітації після повернення додому.
Гості дуже зацікавилися практикою громади щодо надання виїзних медичних послуг. Оглянули мобільну клініку.

Проїхали маршрутом історії війни. Дроздівка-Орлівка-Грабівка. Були вражені побаченими наслідками. Зруйнований двоповерховий будинок у Дроздівці із танковою баштою, як нагадування руйнівної сили війни та вщент розбитий Грабівський будинок фольклору, який колись був громадським та культурним осередком села, колискою збереження фольклорної спадщини.
У Дроздівці відвідали будинок культури. Колеги з Хмільника були вражені згуртованістю волонтерської спільноти села. Мали змогу побачити жінок за роботою з плетіння маскувальних сіток. Подякували за важливу роботу. З цікавістю слухали розповіді про традиції сільського побуту, вишивки у світлиці будинку культури. Слухали про те, як дроздівські колективи "Дивосвіт", а особливо дитячий колектив "Микдан" зберігають та популяризують старовинні пісні, обряди, предмети побуту, одяг.

Побачили й сучасний розвиток у фельдшерському пункті, де нещодавно за підтримки донора облаштовані інклюзивні простори.

Грабівський фельдшерський пункт, який відбудований також за кошти донора (БФ NEW WEY) на місці зруйнованого адмінприміщення старостату, сьогодні є одним з найсучасніших  у громаді сільських медичних закладів охорони здоров’я.
Побували і в Орлівській амбулаторії, яка була збудована з нуля коштом місцевого бюджету у одному крилі адмінприміщення. Сьогодні це також сучасний комфортний заклад, який надає якісні медичні послуги сільському  населенню.

Найбільші враження гості отримали після відвідування Куликівського ліцею. Директорка ліцею провела презентаційну екскурсію закладом. Оглянули нову медіатеку, спортзал, укриття, клас безпеки, інклюзивний простір, предметні кабінети на третьому поверсі, майстерню, простір предмету «Захист України». Ці сучасні простори, забезпечені найсучаснішим навчальним обладнанням та меблями, стали можливими завдяки активній участі ліцею у грантових проєктах та системній підтримці закладу з боку селищної ради.

Завершилася програма візиту у затишному просторі Центру позашкільної освіти, де гостей ознайомили з успішними практиками роботи позашкілля: туристичним та екологічним напрямками, краєзнавчим, мистецьким, декоративно-ужитковим, технічним (ракето модельний гурток). Для гостей провели короткий майстер-клас з виготовлення брелків з логотипами Хмільницької та Куликівської громади.

На завершення візиту обмінялися враженнями від першої зустрічі. Колеги з Хмільницької громади відмітили багато успішного досвіду  в усіх галузях, видимий прогрес Куликівської громади на шляху до змін та розвитку, хорошу командну роботу, успішну проєктну діяльність. Говорили і про проблеми, над якими ще треба працювати. Оговорили напрямки, у  яких можлива співпраця та допомога від Хмільника. Реабілітація ветеранів, розвиток-житлово комунального господарства, освіта, медицина, соціальний захист, інші сфери,  у яких громади можуть обмінюватися досвідом.  

Обидві громади ще раз задекларували тверді наміри до успішного й тривалого співробітництва та дружби.