Попит роботодавців на працівників у карантинний період

Дата: 16.02.2021 08:45

Торік за сприяння служби зайнятості забезпечено роботою 18,5 тис. громадян, понад третину з них було працевлаштовано оперативно до надання статусу безробітного. Зокрема за направленням служби зайнятості роботу знайшли 10,7 тис. офіційно зареєстрованих безробітних. Отже, кого потребували місцеві роботодавці?

Найбільше вакансій на Чернігівщині пропонувалося в сільському, лісовому та рибному господарствах, переробній промисловості, сферах торгівлі та ремонту. Найменше – у сферах адміністративного обслуговування, громадського харчування та будівництві. Така ж тенденція зберігається і на початок нинішнього року. Про це повідомила директор Чернігівського обласного центру зайнятості Лідія Падалка.

Найбільший попит роботодавців спостерігається на робітників з обслуговування, експлуатації та контролювання за роботою технологічного устаткування  це водії, трактористи, токарі, оператори та кочегари котельні, оператори заправних станцій, апаратники оброблення зерна, рамники. Також затребувані працівники сфери торгівлі та послуг – кухарі, продавці, офіціанти, бармени, охоронники, соціальні робітники, санітарки. Великим попитом у роботодавців користуються й кваліфіковані робітники з інструментом. Йдеться про слюсарів різної спеціалізації, електромонтерів, верстатників деревообробних верстатів, електрогазозварників, робітників з комплексного обслуговування й ремонту будинків, малярів, швачок.

У сільськогосподарському секторі потрібні робітники з обслуговування сільськогосподарського виробництва, тваринники, робітники на лісогосподарських роботах, робітники фермерського господарства, лісоруби та доярі.

Серед найпростіших професій найбільш затребувані підсобні робітники, вантажники, прибиральники, сторожі, двірники, комірники, кухонні робітники, вагарі, укладальники-пакувальники.

«Загалом протягом 2020 року роботодавці Чернігівщини подали до служби зайнятості 21,4 тис. вакансій, що на 35,5% менше, ніж у 2019 році, - сказала Лідія Падалка. - Сталося це внаслідок призупинення роботи низки підприємств та скорочення діяльності фізичних осіб-підприємців через запровадження в країні карантину. Станом на 1 січня 2021 року кількість вакансій у базі даних служби зайнятості зменшилась на 43% у порівнянні з відповідним показником минулого року та становила 697 одиниць».