Запитуєте – відповідаємо… Про розмір допомоги по безробіттю

  • 442

Наші клієнти часто запитують: «Як вираховується та від чого залежить розмір допомоги по безробіттю?»
Відповідаємо
?

Розмір допомоги по безробіттю залежить від:
? страхового стажу безробітного;
? розміру заробітної плати за останнім місцем роботи;
? причини звільнення.

     Безробітним, які офіційно працювали та сплачували страхові внески більше 6 місяців протягом року, що передував реєстрації особи як безробітної, допомога по безробіттю призначається з урахуванням страхового стажу та середньої заробітної плати за останнім місцем роботи. При цьому вона не може бути меншою ніж 1 800 грн.

Безробітним, страховий стаж яких протягом року, що передував реєстрації особи як безробітної, становить менше 6 місяців, допомога по безробіттю призначається в мінімальному розмірі – 1000 грн.

Крім того, мінімальний розмір допомоги по безробіттю (1000 грн) призначається:

? молоді, яка закінчила або припинила навчання у навчальних закладах, звільнилася зі строкової або альтернативної служби і яка потребує сприяння у працевлаштуванні на перше робоче місце;

? внутрішньо переміщеним особам, які не мають документів, що підтверджують страховий стаж та розмір заробітної плати за останнім місцем роботи;

? особам, звільненим з останнього місця роботи за прогули, систематичне невиконання без поважних причин обов'язків, появи на роботі в нетверезому стані, у стані наркотичного або токсичного сп'яніння тощо, а також з аналогічних підстав, визначених законодавством.

Максимальний же розмір допомоги по безробіттю не може перевищувати чотирикратного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Так, з 1 грудня 2020 року він становить 9 080 грн.

    Отож, якщо ви перебуваєте на обліку в службі зайнятості, то з питань призначення та розміру допомоги по безробіттю звертайтеся до свого кар’єрного радника.