Які працівники потрібні роботодавцям Чернігівщини?

  • 443

Уже котрий рік поспіль на ринку праці області спостерігається нестача кваліфікованих робітничих кадрів. Цього року найбільшим попитом у роботодавців користуються робітники з обслуговування, експлуатації устаткування та машин (йдеться про водіїв, трактористів, токарів, операторів (машиністів) котельної). Це - 26% вакансій від усіх, поданих роботодавцями до служби зайнятості області протягом січня-жовтня 2021 року.

16,6% вакансій у базі даних служби зайнятості для некваліфікованих працівників. Затребуваними є підсобні робітники, прибиральники службових приміщень, робітники з благоустрою,  вантажники, сторожі, двірники, комірники, кухонні робітники.

Стабільним попитом у роботодавців користуються й працівники сфери торгівлі та  послуг  (14,8% вакансій), а це - продавці, кухарі, охоронники, соціальні робітники, бармени, та кваліфіковані  робітники з інструментом (13,5% вакансій) - швачки, слюсарі, електромонтери, електрогазозварники,

Є попит і на людей з вищою освітою та досвідом роботи. Роботодавці, наприклад, шукають бухгалтерів, спеціалістів державної служби, вчителів, вихователів, інженерів та лікарів різної спеціалізації.

Отже, ТОП-10 професій, по яких спостерігається найбільший попит на Чернігівщині:

- водії,

- трактористи,

- токарі,

- машиністи (кочегари) котельні,

- продавці,

- кухарі,

- швачки,

- електромонтери,

- бухгалтери.