Триває стратегічне планування розвитку Куликівської ОТГ

Практично з перших днів життєдіяльності ОТГ  розпочалася робота по розробці стратегічного плану розвитку Куликівської ОТГ до 2020 року, адже це – важливий документ що визначає головні пріоритети, цілі, завдання сталого економічного і соціального розвитку громади. Стратегічне планування – системний шлях до управління змінами й досягнення консенсусу в ОТГ, а також створення спільного бачення майбутнього розвитку.

19 січня відбулося третє засідання Робочої групи з підготовки стратегічного плану розвитку Куликівської ОТГ за експертної підтримки, забезпеченої Чернігівським відокремленим підрозділом установи «Центр розвитку місцевого самоврядування». Засідання відкрили голова Робочої групи Наталія Халімон та Володимир Бойко – радник Чернігівського відокремленого підрозділу установи «Центр розвитку місцевого самоврядування» з питань регіонального розвитку, експерт. Перші підсумки роботи групи по розробці стратегічного плану розвитку Куликівської ОТГ підвела секретар Робочої групи Людмила Плічко. На основі глибокого системного аналізу розвитку Куликівщини 2012-2017 рр. були виведені основні проблеми та досягнення розвитку, стратегічні та оперативні цілі розвитку Куликівської ОТГ.

Потому розпочалося обговорення. Особливу активність учасники групи проявили під час пошуку місцевого пріоритету, який би став якірною точкою розвитку громади. Оксана Трикашна, в.о. старости сіл Горбів, Глузди, Уборки, запропонувала взяти за основу розвиток кооперативів. Світлана Масльонко, начальник управління освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту ОТГ, пропонувала робити ставку на розвитку туризму, відроджувати автохтонні види ремесел, розробляти нові туристичні маршрути з метою залучення туристів на територію. Катерина Буй наголосила на сучасній популярності в Європі кущово-ягідних розсадників, які приносять немалі прибутки.

Володимир Бойко, як головний експерт зібрання, дав високу оцінку проведеній роботі, особливо в аналітичній частині. Експерт дав чимало слушних порад, серед яких – провести соціологічне опитування мешканців ОТГ щодо основних проблем розвитку території та бачення шляхів їхнього вирішення, створення в майбутньому інкубаційного центру розвитку підприємництва.

Підсумувала роботу засідання голова Робочої групи Наталія Халімон, яка окреслила перелік тих завдань, над вирішенням яких треба працювати в найближчій перспективі, це: ……………

Учасники робочої групи прийняли рішення:

1. До 10 лютого провести соціологічне опитування мешканців ОТГ з метою вивчення громадської думки щодо перспектив розвитку території.
  2. Розпочати роботу над розробкою технічних завдань стратегічного плану розвитку Куликівської ОТГ до 2020 року.
  3. Наступне засідання провести орієнтовно 26 лютого 2018 року.