На свято села у Грабівці відкрили соціально-культурний центр

  • 955

 

12 липня, в день християнського свята Апостолів Петра і Павла, Грабівка святкувала День села і відкриття на базі Будинку фольклору соціально-культурного центру.
Куликівський селищний голова Наталія Халімон від імені усієї об"єднаної територіальної громади привітала грабівців з потрійним святом.Голова громади відзначила, що одне із найменших і найвіддаленіших сіл Куликівщини було і залишається піонером у багатьох починаннях. Тут працює єдиний у громаді Будинок фольклору, а тепер першим відкрився соціально-культурний центр. А ще саме Грабівка у далекому 1972 році стала родоначальником дружніх зв"язків з Пилваським районом(пізніше - повітом) Естонії, які і досі є добрими друзями Куликівщини.

Разом із грабівцями пораділа відкриттю соціально-культурного центру на базі Будинку фольклору начальник управління освіти, культури, туризму, сім"ї, молоді та спорту селищної ради Світлана Масльонка, яка  у своєму вітальному слові наголосила, що в місцевому закладі культури, який перетворився на  центр життя громади, відчувається душа і працьовитість, ентузіазм і турбота в першу чергу працівників культури. Але створення такого центру було б неможливим без підтримки небайдужих жителів Грабівки. Фактично назва закладу залишилась незмінною - Грабівський будинок фольклору, але спектр надання послуг вже вийшов за рамки типового закладу культури. Тут можна отримати послуги перукаря і  майстра з ремонту взуття, організувати проведення поминального обіду, скористатися послугами Інтернет-зв"язку, знайти потрібну інформацію, для дітей працює гурток рукоділля, при закладі є відпочинкова зона, в закладі облаштована народна світлиця, кімната для молоді з більярдом. Ну і звичайно тут, як і в кожному закладі культури, проводяться концерти і дискотеки для молоді. В цьому ж приміщенні працює сільська бібілотека-філія.

Святкували грабівці весело і завзято, як і годиться з кулішем і юшкою. На свято зібралося мало не півсела - від найменших до найповажніших.
Батути і солодка вата для дітей, щирі слова гостей свята, музичні вітання від солістів районного і сільських будинків культури та сувеніри поважним жителям села: орденоносцям, ветеранм війни, учасникам бойових дій на території інших держав, учасникам ліквідації аварії на ЧАЕС, АТОвцям, найменшим і найстрашим жителям села, цьогорічним ювілярам, матерям-героїням, майстриням. Здається нікого не забули привітати на святі села.
Вітали земляків проникливими і запальними народними піснями фольклорний колектив "Горлиця", які цьогоріч відзначають 15-річчя створення колективу.
У фойе розгорнули виставку місцевих майстринь-вишивальниць та рукодільниць.