Взаємодія Чернігівського РС № 1 філії Державної установи «Центр пробації» в Чернігівській області з національною поліцією

Згідно розділу Х Порядку здійснення нагляду та проведення соціально – виховної роботи із засудженими до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 29.01.2019 № 272/5, з дня встановлення факту залишення засудженою особою місця проживання або неприбуття з місць обмеження або позбавлення волі до місця проживання засудженої особи, якій покарання було замінено більш м’яким відповідно до статті 82 КК України, уповноважений орган з питань пробації невідкладно проводить першочергові заходи з виявлення такої особи, зокрема, опитує родичів, сусідів та знайомих засудженої особи, встановлює її можливе місцеперебування і зв’язки за межами місця проживання.

Тому, 14.12.2022 року провідним інспектором Чернігівського районного сектору № 1 філії Державної установи «Центр пробації» в Чернігівській області Вітою Янко спільно із старшим дільничним офіцером поліції СПД №1 ЧРУП ГУНП в Чернігівській області капітаном поліції Романом Неговським було здійснено виїзд до села Вересоч Чернігівського району Чернігівської області з метою спільної перевірки, спрямованої на встановлення місце знаходження засудженого К., який ухиляється від відбування призначеного йому покарання і відносно якого проводяться початкові пошукові заходи.  Під  час  виїзду було  перевірено домогосподарства, в яких може перебувати розшукуваний, проведено опитування місцевих жителів.

За результатами перевірки було складено відповідні довідки та узгоджено подальшу співпрацю сектору пробації з сектором поліцейської діяльності, спрямовану на проведення пошукових заходів для встановлення місце перебування клієнта пробації, а також щодо соціально-виховної роботи із засудженими, спрямованої на їх виправлення та запобігання вчиненню ними повторних кримінальних правопорушень.