До 150-річчя Лідії Деполович куликівські краєзнавці видали книгу про авторку довоєнного Букваря

Черговий  доробок Куликівського осередку Чернігівської обласної організації Національної спілки краєзнаців України - книга "Лідія Платонівна Деполович (1869-1943). Біографія.Щоденникові записи.Фотографії"  вийшла з друку у травні цього року.

Упорядники книги Сергій Спутай - директор Інституту радіолокаційних технологій (Київ), член Національної спілки краєзнавців України (народився  і виріс у селі Ковчин) та Наталія Халімон - Куликівський селищний голова, кандидат педагогічних наук, голова Куликівського осередку Чернігівської обласної організації Національної спілки краєзнаців України ( народилась і живе у селі Ковчин). Книга видана власним коштом упорядників.

Науковий редактор видання - Олександр Коваленко - кандидат історичних наук, професор, директор Навчально-наукового інституту історії, етнології та правознавства ім.О.М.Лазаревського Національного університету "Чернігівський колегіум" ім. Т.Г. Шевченка, голова Правління Чернігівської обласної організації Національної спілки краєзнавців України.

Цим видання куликівські краєзнавці вшанували 150-річчя від дня народження відомої землячки. Лідія Платонівна Деполович, - видатний педагог  і методист початкової освіти, авторка букварів, читанок, задачників і численних посібників з навчання грамоти, які видавалися впродовж трьох десятиліть.

Сьогодні ім’я Лідії  Платонівни Деполович мало відоме не тільки загалу, а й фахівцям початкової освіти, педагогам-науковцям. А ще до середини 1950-х років більше півмільйона першокласників щороку бачили її прізвище на обкладинках своїх букварів. З часом ім’я автора забулося, загубилося в тіні загальновідомої назви її найголовнішої книги - Букваря. Втім, у плеяді видатних букваристів  постать Лідії Деполович займає чільне місце.

Біографія, педагогічна і науково-методична спадщина Л. П. Деполович не вперше стають об’єктами наукових досліджень. Укладачі цього видання зібрали воєдино напрацьовану інформацію і додали нові відомості.

На основі архівних документів авторам вдалося дослідити родовід Лідії Деполович, починаючи від кінця XVIII ст. У  книзі також подано багато матеріалу з  методичних настанов і підручників видатного педангога-методиста.

Унікальним джерелом інформації є щоденникові записи Лідії Деполович, які зберігаються в родинному архіві її онука О. Є. Чмеля в Санкт-Петербурзі. У книзі публікуються усі відомі на сьогодні фотографії  Лідії  Деполович та членів її родини. Багато світлин публікується вперше.

Додатково подано бібліографічний покажчик видань Лідії Деполович та зведену таблицю тиражів її видань.

Укладачі щиро сподіваються, що видання цієї книги стане гідним визнанням внеску Лідії  Платонівни Деполович у розвиток педагогічної науки.

До послуг  бажаючих прочитати книгу бібліотеки громади. Книга буде передана до усіх бібліотек Куликівської ОТГ найближчим часом.