Сплата податків - обов’язок громадян!
Усі громадяни України, які володіють рухомим або нерухомим майном мають сплачувати обов’язкові платежі або податки до бюджету.
Зокрема: - власники земельних ділянок щороку зобов’язані сплачувати земельний податок, крім випадків, коли вони звільнені від плати за землю;
- фізичні особи, які мають у власності та (або) користуванні (оренді, суборенді, емфітевзисі, постійному користуванні) земельні ділянки, що розташовані за межами населених пунктів та віднесені до сільськогосподарських угідь, мають сплачувати мінімальне податкове зобов'язання ( ст. 170 Податкового кодексу України (далі – ПК України));
- платниками податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об'єктів житлової та нежитлової нерухомості (за об'єкти житлової нерухомості податок для фізичних осіб розраховується за площу, що перевищує: для квартир - 60 кв. метрів, житлових будинків - 120 кв. метрів, різних типів житлової нерухомості, в тому числі їх часток, - 180 кв. метрів (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток) (ст. 266 ПК України).
Відповідно до Податкового кодексу України плата за землю – це обов’язковий платіж у складі податку на майно, що справляється у формі земельного податку або орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.